Gaziantep Mizyal Sanat Müzesi ve Büyükşehir Belediyesinin Birlikte Düzenlemiş Olduğu 32. Çocuk Resimleri Yarışmasının Sonuçları(Results of Art Competition 2020)

2020

Sevgili Çocuklar,
32. Çocuk resimleri yarışmasını düzenlemekten Mizyâl Sanat Müzesi olarak gurur duyuyoruz. Bu Yıl 5005 öğrencinin resimleriyle katılan 234 öğretmenin koordinasyonu ile 25 Ülkeden 5800 resimle katılım gerçekleştirilen 2020 sonuçları belli oldu. Bizlere resimleri yollayan tüm okulları öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür ediyoruz.

Sevgili öğretmenler en büyük görev biz
öğretmenlere düşüyor. Tüm yenilikleri
sevgiyle harmanlayıp çocuklarımıza ulaştırmamız gerekiyor. Böyle uluslararası yarışmalar dünya çocuklarının birbirlerinin çalışmalarını görmesi açısından çok yararlı olacağına inaniyoruz.

Bu organizasyon için kentimiz Büyükşehir Belediyesi’nden destek aldık.

Yarışmamıza dünyanın çok sayıda ülke okullarından ve sanat merkezinden bu yılda binlerce resim gönderildi. Bu sene en genci 3, en büyüğü 19 yaşında binlerce kardeşimiz resimleriyle yarışmamıza katıldı. Bu resimleri tarihi ve eski Gaziantep kentimizde sergilemekten mutluluk duyacağız. Ödül kazanan tüm katılımcıların madalyaları ve ödülleri kendi adreslerine doğrudan ya da ülkelerinin konsoloslukları aracılığı ile gönderilecek.

Değerli çocuklar, değerli gençler; sizin güzel resimlerinizi değerlendirmek üzere bir çok sanatçı arkadaşımız seçici kurul üyeliğini severek üstlendi ve daha önce karar verdiğimiz sayıdan daha fazlasına ödül vermek durumunda kaldık. Ancak katalogdaki sınırlı sayfa sayısı nedeniyle bu resimler arasında seçilenbazılarınıkataloğumuzdayayımlayabileceğiz. Ama diğer tüm resimleri çeşitli etkinliklerde sergileyeceğiz.

Gelecek yıl da resimlerinizi yarışmamıza bekliyoruz.
Mizyal Karabiber Nacaroğlu

Dear Children;
“We are proud to be Mizyal Gallery Museum to organize the 32 th International Children Art Contest this year. Resulted for 2020, By the participation of 5005 students and 234 art teachers as coordinator by 5800 paintings among 25 countries. We thank all the schools that send paintings to teachers and students. Dearest teacher; the greatest the greates task falls to us; teachers. We neeol to us blend all the innovations together with the conveniences and techniques with the love of our children. We

believe that such international contest will be very helpfull in seeing the children of the world see each others work.

In this organization we have received some supports from Gaziantep Metropolitan Municipality.

We have received many different and beautiful paintings from many different countries and different schools and organizations. The youngest from 3 to 19 years old brother and sisters have cooperated in this competition. It will be nice to exhibit the quality and beautiful paintings in our historical old city Gaziantep. All prizes and medals will be posted to all childrens directly or via their Ambassy in Turkey.

Dear children; to choose the better pictures, many of our friends, artists and scientist have accepted to be jury member in this competition and they all came to Gaziantep to see your paintings. They beleive that all of your paintings were beautiful and they have selected more than we have decided before. Because of limited pages in the catalogue, they have decided to present only some of your works which are selected from different countries. But we will use all of your paintings in many different events and we will exhibit all of them.

We will be very happy to see your beautiful paintings in the next year competition.
Mizyal Karabiber Nacaroğlu-2020

Not: Gaziantep Büyükşehir Belediyesi web sayfasından da sonuçları kontrol edebilirsiniz : 

P.S : Results can be checked out on the website of Gaziantep Metropolitan Municipality

Düzeltilen Dosya / Recorrected Names

Sertifikalar/Certificates

mizyalart • 12 Ekim 2020


Önceki / Previous

Sonraki / Next